امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
علائم آکنه های کیستیک عصبی
#1
افراد مبتلا به کیست پری عصبی به احتمال زیاد علائمی ندارند. اکثر افرادی که آنها را دارند هرگز نمی دانند که این توده ها وجود دارند. زیرا نشانه ها تنها زمانی رخ می‌ دهند که آکنه های کیستیک با مایع نخاعی پر شده و اندازه آنها بزرگ شود. هنگامی که این اتفاق می افتد، کیست های بزرگ شده می توانند اعصاب را فشرده کرده و مشکلات دیگری ایجاد کنند.
[عکس: 1402-9-7-3fd94c32-0f4e-4a36-965d-3c0247d671f8.webp]
شایع ترین علامت مرتبط با آکنه های عصبی درد است. کیست های بزرگ شده می توانند عصب سیاتیک را تحت فشار قرار دهند و باعث تشدید درد سیاتیک شوند. این وضعیت با درد در ناحیه کمر و باسن و گاهی اوقات در قسمت پشت پاها مشخص می شود. درد می تواند تیز و ناگهانی یا خفیف تر و دردناک باشد. سیاتیک همچنین اغلب با بی حسی در همان نواحی و ضعف عضلانی در پاها و ساق ها همراه است.
در موارد شدید که کیست‌های پری‌ نورال بزرگ شده‌ اند، می‌ تواند کنترل مثانه، یبوست یا حتی اختلال عملکرد جنسی را از دست بدهد. داشتن این علائم ممکن است، اما بسیار نادر است.
در اغلب موارد ممکن است این توده ها با بیماری کیست مویی اشتباه گرفته شوند که علائم مشابهی دارند. برای تشخیص دقیق لازم است با بیماری کیست مویی نیز تا حدودی آشنا شوید.
کیست مویی چیست و چگونه درمان میشود؟
khoobmishi.com کیست مویی یک بیماری نشیمنگاهی و کاملا قابل درمان است. ساده ترین علائم کیست مویی این است که یک متودول کوچک و خوناب که از زیر پوست شما به بیرون سر باز میکند. این اتفاق زمانی شروع می‌ شود که مو درون پوست به دلیل بسته شدن یا مسدود شدن غدد سبومیاف، به‌ طور کامل رشد نکرده و به صورت یک توده بزرگتر، توسط پیرامونش بافتی که گرفتار شده درگیر شده و نهایتاً به شکل یک "کیست مویی" ظاهر می‌ شود.
تا چندی پیش از دو روش عمل جراحی باز و بسته برای درمان کیست مویی استفاده می شد. اما به دلیل خونریزی، جذب عفونت توسط زخم باز، داشتن درد هنگام کشیدن بخیه ها و بازگشت بیماری، امروزه از اشعه لیزر برای از بین بردن کیست مویی استفاده می شود.
اشعه لیزر می تواند عفونت را ریشه کن کرده و احتمال تشکیل کیست های کوچک در اطراف کیست اصلی را به صفر برساند. درمان کیست مویی با لیزر در کمتر از یک ساعت به صورت سرپایی انجام می شود.
کیست مویی چگونه درمان میشود؟
[عکس: 1402-9-7-10183322-ed25-4a19-957f-d359df56fbb7.webp]
علت ایجاد
علت اصلی ایجاد جوش های کیستیک در پایه ستون فقرات ناشناخته است. اما دلایلی وجود دارد که چرا این کیست ها می توانند رشد کرده و علائم ایجاد کنند. اگر فردی نوعی ضربه را در کمر تجربه کند، کیست های اطراف عصبی می توانند شروع به پر شدن از مایع کرده و علائم دردناکی داشته باشند. انواع تروما که می تواند باعث ایجاد این نشانه ها شود عبارتند از:
  • زمین خوردن به شکلی که دنبالچه آسیب ببیند
  • صدمات ناشی از ضربه یا جراحی
  • انجام کارهای سنگین


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان