امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معرفی چاپ بک لایت(بک لیت یا پشت نور)
#1
بک لایت چه چیزی است ؟

آیا تا به حالا تابلو هایی را به چشم دیده‌اید که درطول روز و شب مالامال نور و روشنایی واضح اند ؟

به این تابلو ها بک لایت یا  تابلو های پشت نور لامپ دار می‌گویند . نوع صفحه این تابلوها از دسته ترانسپرنت و در پشت آنان یک ال ای دی قراردارد . بک لایت ها را در اشکال متفاوتی می‌سازند : دیواری , ایستاده و آویز , گردان , کریستالی , ال ای دی و . . .

[عکس: backlightplexi10.jpg]

چاپ بک لایت یا پشت چراغدار به تابلوهایی گفته می شود که چاپ آن از فرآورده ترانسپرنت بوده و در پشت آن یک مرجع نور و روشنایی مثل مهتابی , چراغ کم مصرف و یا گروهی از چراغ های ( ال . ای . دی ) قراردارد .
 
روشنایی ساطع شده از منشاء فروغ و روشنایی , تصویر عکس را روشن کرده و دیده اندازی خوشگل مثل یک نمایشگر ( ال . سی . دی ) ایجاد می نماید .
تابلوهای بک لایت با برق شهر عمل می نمایند و مصرف برق آنها از یک چراغ کم مصرف نیز کمتر است .

با نصب تابلو روی دیوار در محل هایی که جای چراغ مهتابی یا این که چراغ های نوروفروغ است و یا جاهایی که در مسیر سوییچ یا این که پریز برق است , می‌توانید سیم آن را نهفته نمایید ویا تابلو را طوری نصب فرمایید که با سوییچ برق روشن و خاموش شود .
ورقه ها یا به عبارت درست فیلم های ترانسپارنتی طلق های واضح و پلاستیکی می‌باشند که برای به کارگیری در چاپگر های جوهر افشان یا لیزری تشکیل‌شده گردیده اند .

کاربرد بک لایت ها
 
گسترده ترین کاربرد بک لایت ها در درب مغازه ها , سقف کاذب , موسسات متفاوت , به کارگیری در همایش ها , سمینار ها , غرفه های نمایشگاهی , لابی هتل ها , نماد ماشین کرایه ای رانی ها , پایانه های اتوبوس و مترو , فرودگاه ها , رستوران ها , نهادهای خدماتی و . . . هست . بک لایت یکی ابزارهای بازاریابی میباشد که به جای تابلوهای معمولی استعمال می شود . تصاویر و متن های این تابلوها در شب امکان رویت دارد و این یک مزیت بزرگ برای کسب و فعالیت هایی است که در شب ها هم به کار خویش ادامه می دهند .

بک لایت ها تحت عنوان چیدمان منزل و سازمان , تابلو های عکس خردسالان , عکس عروس و داماد در مجالس عروسی هم مورد به کارگیری قرار می‌گیرند . میزان دقت عموم به بک لایت ها وقتی است که در حال حاضر عبور و مرور باشند . در حقیقت بک لایت ها در اماکن نامرتب و مالامال تردد کاربرد بیشتری خواهد داشت .

مزیت استفاده از تابلو بک لایت

بک لایت ها به جهت قیمت خوب , در معرض رویت عموم قرار به چنگ آوردن در تمام ارتفاع شبانه روز , زیبایی تعجب آور تابلو , قابلیت و امکان چاپ عکس و تصویر با بالاترین کیفیت موردپسند صاحبان شغل ها میباشند . تجربه نشان داده است که‌این ابزار تبلیغاتی نسبت به بقیه روش ها دارنده اثر گذاری بیشتر و همینطور مقرون به صرفه و استوار است . استمرار و ارتفاع قدمت بالا , پایداری در قبال آب , سوز‌و‌سرما و گرما از مزایای دیگر بک لایت است .

بک لایت ها از محصول های متعدد ساخته می‌گردند . ولی کیفیت چاپ علاوه بر پباده سازی ظریف نیازمند به کارگیری از جوهر های مطلوب چاپ , دستگاه های چاپ عالی و توسعه یافته میباشد . فناوري چاپ که براي توليد تصاوير بک لايت مورد استعمال قرار مي‌گيرد به چندين دلیل متعدد بستگي دارد که در اين ميان , استمرار مورد توقع براي تصوير چاپ شده و تعداد تصاوير گرافيکي مورد نياز , از بيشترين اهميت برخوردارند .

منابع مرتبطی که شاید به آن نیاز داشته باشید:

چاپ بک لایت چیست؟


چاپ بک لایت چه چیزی است ؟
خدمات چاپ بک لیت
صفحه بک لایت ( Backlit ) چه می باشد ؟


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان